Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Referendum w Lublinie. Wyznaczono miejsca, gdzie można agitować ws. górek czechowskich

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 marca 2019 r. o 22:17 Powrót do artykułu
Mieszkańcy Czechowa chcą normalności!!!!!!!! LSM, Czuby, wszyscy mają gdzie chodzić na spacery!!!! Tylko my nie! Powiedz mi ekologu gdzie mam chodzić? Gdzie mam biegać tak jak po drugiej stronie Lublina,
Bo ekolodzy to ludzie którzy sami mieszkają na górkach i traktują ten teren jakoś swój i w d..pie mają resztę mieszkańców Czechowa TAKA JEST PRAWDA !!!!!
  Nieprawda! Osobiście nie mieszkam "na górkach". Moje dzieci nie mieszkają "na górkach". Szwagier nie mieszka "na górkach". Dzieci szwagra nie mieszkają "na górkach". Do dlatego właśnie, że tam nie mieszkamy i nie mamy interesu w zabudowie, to potrafimy patrzeć obiektywnie. Nie tylko zresztą my uważamy, że cały obszar Górek Czechowskich nie powinien być poddany intensywnej zabudowie wielorodzinnej. Weż się w karb, bo emocje zdradzają skąd jesteś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu nie chodzi o ekologie ale o zwykle frajerstwo i bezczelnosc dewelopera. Ktos kiedys zaplanowal ze ta tak duzym i malowniczym terenie powinna powstac rekreacja dla mieszkancow wielkiego osiedla. Teraz przychodzi jakis cwaniak i chce kolanem dopchnac kolejne bloki. Kupil teren pod baseny, korty, moze pole golfowe i niech to buduje bo w lublinie tego brakuje. Moze to zrobic komercyjnie i na tym zarabiac. NIE dla budowy kolejnego blokowiska zamiast terenow sportowo- rekreacyjnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkańcy ,którzy codziennie przejeżdżają obok poligonu mają ogląd na ten zaniedbany kawałek terenów zielonych . Jestem na TAK , chcę parku naturalistycznego ogarniętego by nie szpecił w samym centrum Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wszystko potwarz! Pan Dziuba, prezes TBV, to wspaniały człowiek, prawdziwy filantrop! I to nie prawda że sprzedanie reszty nie potrzebnego mu terenu pozbywa się kłopotu utrzymania tam porządku i nie płacenia podatków za grunt. Jestem pewny że te kilka milionów od miasta które dostanie za resztę niezabudowanego terenu przyjmie z obrzydzeniem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zuczek dalej uprawia swoją grę POzorów - kilkanaście darmowych miniaturowych tablic (na których siepacze dewelocwaniaka będą oczywiście regularnie zaklejać materiały społeczników swoją propagandą) kontra kilkadziesiąt gigantycznych bilbordów, których obstalowanie tebewałki wrzucą sobie w koszty (i odliczą jeszcze vat).
W tej całej ustawce z referendum chodzi o zapewnienie doopochronu Pierwszemu ratuszowemu POplecznikowi dewelocwaniaka, że się niby to "odwołał do demokracji", podczas gdy wiadomo, że za zamkniętymi drzwiami od początku zwijał się jak w ukropie, żeby dopchnąć temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
te zdjęcia idealnie nadają się na tablice informacyjne: facebook.com/parknagorkachczechowskich/photos/pcb.722746628126160/722740601460096/?type=3&theater
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkańcy ,którzy codziennie przejeżdżają obok poligonu mają ogląd na ten zaniedbany kawałek terenów zielonych . Jestem na TAK , chcę parku naturalistycznego ogarniętego  by nie szpecił w samym centrum Lublina.
Zapisz sobie ten dzień i wpis na ścianie nad TV, by za kilka lat bliscy mogli wiedzieć, dlaczego jest dużo gorzej niż w dniu 3 marca 2019 roku przy +3 stopniach Celsjusza w cieniu poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 wynosił ponad 150% normatywu. Dopisz, że następnego dnia było +20 stopni Celsjusza, co w marcu było całkowicie naturalne. Następne pokolenia będą mogły tylko westchnąć, że 3 marca 2019 roku było tak zimno, a powietrze tak czyste. Dopisz koniecznie, kto w tym czasie był włascicielem tych terenów i kto prezydentem, bo jedni i drugi ponoszą odpowiedzialność prawną i moralną za obecny stan tego miejsca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto wspomnieć o tym, że ci co są najbardziej zagorzałymi przeciwnikami zabudowy Górek, sami już je zabudowali, bo zbudowali swoje domy niemal na SAMYM ŚRODKU GÓREK. Rzecz jasna nie zwracając przy tym zupełnie uwagi ani na rzekomo cenne zwierzęta ani na rzekomo cenną zieleń. Po prostu robią was w bambuko podszywając się pod ekologów a tak naprawdę chodzi im wyłącznie o to, żeby mieć ten teren wyłącznie dla siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto wspomnieć o tym, że ci co są najbardziej zagorzałymi przeciwnikami zabudowy Górek, sami już je zabudowali, bo zbudowali swoje domy niemal na SAMYM ŚRODKU GÓREK. Rzecz jasna nie zwracając przy tym zupełnie uwagi ani na rzekomo cenne zwierzęta ani na rzekomo cenną zieleń. Po prostu robią was w bambuko podszywając się pod ekologów a tak naprawdę chodzi im wyłącznie o to, żeby mieć ten teren wyłącznie dla siebie.
  Nieprawda! Osobiście nie mieszkam "na górkach". Moje dzieci nie mieszkają "na górkach". Szwagier nie mieszka "na górkach". Dzieci szwagra nie mieszkają "na górkach". Do dlatego właśnie, że tam nie mieszkamy i nie mamy interesu w zabudowie, to potrafimy patrzeć obiektywnie. Nie tylko zresztą my uważamy, że cały obszar Górek Czechowskich nie powinien być poddany intensywnej zabudowie wielorodzinnej. Weż się w karb, bo emocje zdradzają skąd jesteś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
te zdjęcia idealnie nadają się na tablice informacyjne: facebook.com/parknagorkachczechowskich/photos/pcb.722746628126160/722740601460096/?type=3&theater
 Dlaczego pod zdjęciem brak informacji kto jest włascicielem tego ternu i prezydentem miasta, którzy z mocy prawa odpowiadają za jego stan. Czyżby ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie obejmowała tego obszaru, co pozwala na przygotowanie tego typu fotografii, na których śmiecie wyglądają jak rzed chwilą wysypane?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy obrońcy jesteście nieźle porypani. Jest was kilkunastu a rozpaczliwie próbujecie stworzyć wrażenie, że stoi za wami co najmniej pół miasta. Czechów ma 50 tyś mieszkańców, nie mieszkacie w tej dzielnicy sami i na pewno nie będziecie decydować za wszystkich czy na prywatnym terenie park powstanie czy nie. Pora zejść na ziemię i dostrzec coś więcej niż tylko czubek własnego nosa. Pobudowaliście się na Górkach? Super, to teraz pozwólcie też innym. I przestańcie bredzić o tym, że naturalistyczny park na 75 ha trudno dostępnego i zaniedbanego terenu to będzie koniec świata i wszyscy od tego poumieramy bo to brednia większa niż można usłyszeć w publicznej telewizji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja myślę sobie tak: TVB zapłaciło podobno za teren niecałe 40 mln, do parku oferuje dołożyć 10 mln, to razem 50 mln kosztów. Wartość 30 ha terenu pod zabudowę to kwota 300 000 m2 x 1000zł = 300 000 000 zł = 300 mln. No dobrze, niech 250 mln. 250-50=200 mln. Dlatego pytanie w referendum powinno brzmieć: "Czy zgadzacie się, aby TVB zarobił 200 mln (400% marży) zabudowując tereny rekreacyjne przewidziane pod przewietrzanie miasta, oddając miastu resztę niepotrzebnego terenu aby nie musieć go pielęgnować i płacić podatku od nieruchomości?" Dodam że ten teren będzie w 90% służył mieszkańcom nowego osiedla, co TVB nie omieszka uwzględnić w cenie mieszkania. Oczywiście zarobek 200 mln dotyczy tylko operacji na gruncie. Ps. Proszę napisać jeśli gdzieś mijam się z prawdą, to chętnie poprawię wyliczenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego deweloper nie zbuduje tam komercyjnego pola golfowego?? Idealne miejsce i mysle ze bylo by to cos z czego Lublin byl by dumny. Mogli by sie tam spotykac wszyscy z grubymi portfelami. Na czesci mogl by powstac hotel ze spa i innymi atrakcjami. To by bylo z pewnoscia lepsze niz kolejne blokowisko. I nikt by nie mial do dewelopera pretensji. Po co kolejne bloki w miescie w ktorym ubywa mieszkancow? Trzeba podniesc jakos a nie isc na ilosc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy obrońcy jesteście nieźle porypani. Jest was kilkunastu a rozpaczliwie próbujecie stworzyć wrażenie, że stoi za wami co najmniej pół miasta. Czechów ma 50 tyś mieszkańców, nie mieszkacie w tej dzielnicy sami i na pewno nie będziecie decydować za wszystkich czy na prywatnym terenie park powstanie czy nie. Pora zejść na ziemię i dostrzec coś więcej niż tylko czubek własnego nosa. Pobudowaliście się na Górkach? Super, to teraz pozwólcie też innym. I przestańcie bredzić o tym, że naturalistyczny park na 75 ha trudno dostępnego i zaniedbanego terenu to będzie koniec świata i wszyscy od tego poumieramy bo to brednia większa niż można usłyszeć w publicznej telewizji.
A ty jaką klikę reprezentujesz? Najpierw piszesz, że obrońcy nie są mieszkańcami dzielnicy, a później, że już się pobudowali w górkach. Zmiana statutu Czechowa nie przeszła, co oznacza, że Górki są nadal Czechowskie, a nie jakieś inne, To, że po zabudowie Górek Czechowskich wzrośnie ilość przedwczesnych zgonów w Lublinie, nie ulega nawet najmniejszej możliwości, o czym można usłyszeć głównie w telewizjach komercyjnych, bo stacja publiczna była wielokrotnie nawiedzana przez dwewelopera i z jakichś względów woli o tym nie mówić. Wyluzuj, bo nie tylko przeczysz sam sobie, ale na dodatek emocje odbierają ci instynkt samozachowawczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żuk zapuścił to miasto jak te górki i zdjęcie ilustrujące artykuł , to miasto niewykorzystanych szans bo rządzi złodziej i oszust
Proces degradacji był prawdopodobnie od początku zaplanowany - najpierw don Piątkone ze swoim dzikim torem, potem mega składowisko ziemi i odpadów budowlanych urządzone przez tebewałków, nie mówiąc już o zupełnym braku egzekwowania obowiązków kolejnych właścicieli w zakresie utrzymania porządku i odpowiedniego zabezpieczenia terenów chronionych. Ludzie z wypchanymi portfelami są nietykalni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coraz częściej przekazywane są także bezrefleksyjne i nieprawdziwe informacje. Wystarczy trochę dobrej woli aby zgłębić temat górek i przestać utożsamiać zwolenników innego podejścia do ochrony przyrody z wrogami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja myślę sobie tak: TVB zapłaciło podobno za teren niecałe 40 mln, do parku oferuje dołożyć 10 mln, to razem 50 mln kosztów. Wartość 30 ha terenu pod zabudowę to kwota 300 000 m2 x 1000zł = 300 000 000 zł = 300 mln. No dobrze, niech 250 mln. 250-50=200 mln. Dlatego pytanie w referendum powinno brzmieć: "Czy zgadzacie się, aby TVB zarobił 200 mln (400% marży) zabudowując tereny rekreacyjne przewidziane pod przewietrzanie miasta, oddając miastu resztę niepotrzebnego terenu aby nie musieć go pielęgnować i płacić podatku od nieruchomości?" Dodam że ten teren będzie w 90% służył mieszkańcom nowego osiedla, co TVB nie omieszka uwzględnić w cenie mieszkania. Oczywiście zarobek 200 mln dotyczy tylko operacji na gruncie. Ps. Proszę napisać jeśli gdzieś mijam się z prawdą, to chętnie poprawię wyliczenia.
 Podobno to chłop w szpitalu umarł. Nie wiesz za ile ten teren nabył deweloper, nie wiesz ile tam mieszkań faktycznie powstanie bo i wiedzieć nie możesz skoro sama firma nie wie czy zbuduje 1000, 2000 czy 3000, więc te twoje wyliczenia funta kłaków nie są warte.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pseudo-ekolodzy chcą koniecznie wrócić do epoki kamienia łupanego. Nie da się zatrzymać rozwoju miasta.Jestem na TAK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten park, który proponuje TVB powinien mieć nazwę "Wąwozy Czechowskie". Na górkach planuje przecież osiedla.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja myślę sobie tak: TVB zapłaciło podobno za teren niecałe 40 mln, do parku oferuje dołożyć 10 mln, to razem 50 mln kosztów. Wartość 30 ha terenu pod zabudowę to kwota 300 000 m2 x 1000zł = 300 000 000 zł = 300 mln. No dobrze, niech 250 mln. 250-50=200 mln. Dlatego pytanie w referendum powinno brzmieć: "Czy zgadzacie się, aby TVB zarobił 200 mln (400% marży) zabudowując tereny rekreacyjne przewidziane pod przewietrzanie miasta, oddając miastu resztę niepotrzebnego terenu aby nie musieć go pielęgnować i płacić podatku od nieruchomości?" Dodam że ten teren będzie w 90% służył mieszkańcom nowego osiedla, co TVB nie omieszka uwzględnić w cenie mieszkania. Oczywiście zarobek 200 mln dotyczy tylko operacji na gruncie. Ps. Proszę napisać jeśli gdzieś mijam się z prawdą, to chętnie poprawię wyliczenia.
  Proszę o korektę, bo te ewentualne 40 milionów za przejęcie Górek Czechowskich + ewentualne 10 milionów na urządzenie parku, to i tak o 30 milionów mniej niż gotów był wyłożyć poprzedni właściciel. Jeżeli do tego uwzględnisz 25 milionów 500 tysięcy kredytu inwestycyjnego zaciągniętego pod zastaw Górek Czechowskich, to będzie 3 razy mniej, niż gotów był wyłożyć poprzedni właściciel w zamian za możliwość zabudowy tylko 1% całego tego obszaru. Tym sposobem w deklaracjach obecnego właściciela i sprzyjającego mu "miasta" jest ściema i deal na miarę 450. lecia Unii Lubelskiej. Żeby było śmieszniej, to wszystko zostanie przypisane mieszkańcom, a nie inicjatorom tej referendalnej farsy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 16

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...